Video content marketing

Video content marketing – na czym polega i jak go realizować?

Wartościowe treści w formie filmów video cieszą się ogromną popularnością użytkowników. Na strategie promocyjne z wykorzystaniem takiego kanału decyduje się coraz więcej firm. Stworzenie atrakcyjnych materiałów stanowi doskonały sposób na wzrost współczynnika konwersji, co bezpośrednio przekłada się na rozwój biznesu.

Co to jest video content marketing?

Video content marketing polega na dostarczaniu ciekawych i angażujących filmów pomagających w zwiększeniu widoczności marki oraz budowaniu opinii eksperta w branży. Taki sposób komunikacji wyróżnia się ogromnym potencjałem. Na przygotowanie dobrej jakości materiałów nie trzeba przeznaczać wysokich nakładów finansowych. Do zalet rozwiązania należy również prosta dystrybucja treści. Opublikowanie przygotowanego filmu na portalu YouTube zajmuje kilka minut. Aby udostępnić nagranie, wystarczy dysponować komputerem, tabletem lub smartfonem z dostępem do internetu.

Jak realizować video marketing?

Kampanie promocyjne powinny być przemyślane. Treści należy dostosować do potrzeb użytkowników. Warto wykorzystywać ogólnodostępne narzędzia wskazujące popularne tematy, jak np. Google Trends. Pomysłów na wideo marketing można szukać, czytając komentarze pod już opublikowanymi materiałami lub zapoznając się z postami zamieszczonymi w mediach społecznościowych.

Żeby zyskać popularność, trzeba dopasować materiały do celu biznesowego. Do kluczowych kwestii zalicza się także promocja zamieszczonych nagrań. W tym celu wykorzystuje się m.in. kanały w social media, fora internetowe oraz grupy dyskusyjne, a także mailingi lub newslettery.  Można zdecydować się też na płatną emisję filmu na zewnętrznym portalu. Do dobrych praktyk wlicza się również współpraca z vlogerami lub influencerami – warto wykorzystać ich popularność i zaproponować przygotowanie materiału dotyczącego Twojej marki, np. recenzji produktu.

Kanał YouTube – jak prowadzić?

Aby nagrania charakteryzowały się wysoką ilością wyświetleń, kanał YouTube powinien być oryginalny, inspirujący i systematycznie aktualizowany. Do popularnych tematów prezentowanych w filmikach należą:

 1. Biznes „od kuchni”

 2. Klienci interesują się historią firmy. Chętnie oglądane są materiały, w których można zobaczyć pracowników w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.

 3. Produkty dostępne w portfolio

 4. Filmy stanowią doskonały sposób na zaprezentowanie nowych usług lub towarów. Pozwalają także na przybliżenie funkcji oraz parametrów technicznych wybranych artykułów.

 5. Poradniki, instrukcje

 6. Za pomocą marketing video demonstruje się, jak działa dany produkt. Popularnością cieszą się filmy instruktażowe, np. dotyczące montażu części.

 7. Q&A (ang. Questions & Answer)

 8. Formuła filmu zakłada udzielanie odpowiedzi na pytania zadawane przez użytkowników, m.in. za pomocą poczty elektronicznej.

  Skuteczny wideo marketing przynosi wiele korzyści!

  Content video to kanał, którym bez wątpienia, warto się zainteresować. Z YouTube, czyli najpopularniejszej platformy umożliwiającej bezpłatną dystrybucję materiałów, korzysta przeszło miliard internautów. Codziennie w sieci zamieszcza się mnóstwo artykułów, opisów, instrukcji, jednak użytkownicy z reguły jedynie skanują treść wzrokiem. Nie mają ochoty ani czasu, by czytać długie wywody. Stąd też na popularności zyskują materiały video. Wśród zalet takiego sposobu komunikacji warto wymienić możliwość mierzenia efektów kampanii. Dzięki temu właściciele firm łatwo weryfikują skuteczność prowadzonych działań.

Polecane posty

Zacznij pisać i wciśnij enter

formy content marketingujak skutecznie prowadzić blog firmowy